На Білоцерківщині чоловік “наловив” риби на понад 700 тисяч гривень

На Білоцерківщині, у селі Саливонки, чоловік виловив понад 440 рибин. Браконьєра виявили правоохоронці та рибоохоронний патруль під час спільного рейду. Суму збитків від “улову” встановлено у понад 706 тис. гривень. Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні ГУ Нацполіції в Київській області. Зазначається, що виявили порушника у селі Саливонки, під час проведення профілактичних заходів, поліцейські офіцери Ковалівської громади спільно з рибоохоронним патрулем.
“Зловмисник виловив понад 440 рибин, чим попередньо завдав збитків державі на суму понад 706 тисяч гривень. Правоохоронці вилучили речові докази, зокрема виловлену рибу та знаряддя лову”, – йдеться в дописі. Дізнавачі, за процесуального керівництва Білоцерківської окружної прокуратури, розпочали досудове розслідування за фактом незаконного зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом (ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України).
Нагадаємо, у Київській області з 1 квітня 2025 року почався період весняно-літньої нерестової заборони на вилов водних біоресурсів. Заходи здійснюються для створення сприятливих умов проходження нересту риби. Рибалкам нагадують, що під час періоду нерестової заборони дозволено здійснення виключно любительського рибальства гачковими знаряддями лову.
Коментар редакції
Коли хтось під час нересту тягне з води все, що ворушиться, — це не про виживання, це про зневагу. Ні до закону, ні до природи. 440 рибин — це не “порибалив для душі”, це “влаштував локальний апокаліпсис у водоймі”. Збитки на понад пів мільйона гривень — показник масштабу, але й дзвіночок: таке “рибальство” має не тільки економічні, а й екологічні наслідки. Бо кожна виловлена риба зараз — це мінус до майбутнього вилову всіх інших. І байдуже, чи з сіткою, чи з мисливським азартом — відповідальність має бути не лише виловлена, а й реальна.